niedziela, 23 października 2016

Kolczyki Aloki - tutorial cz. 2

   Dziś kontynuuję instrukcję na kolczyki Aloki. Listę materiałów, oraz tutorial jak opleść kaboszon, znajdziecie tutaj:  Aloki cz. 1.


 1. Przechodzimy do środkowego rządka oplotu kaboszonu, następnie dodajemy po jednym koraliku 11/0 między kolejne koraliki tego rządka. 


 2. Po dodaniu koralików dookoła, przechodzimy przez pierwszy dodany koralik. 


 3. Doszywamy po trzy koraliki między wystające koraliki, aż otrzymamy sześć "ząbków". Kontynuujemy dodając po jednym koraliku. 


 4. Po zamknięciu okręgu przechodzimy igłą przez dwa koraliki pierwszego ząbka (nitka powinna wychodzić ze szczytowego koralika ząbka). Dodajemy kulki 4 mm między szczytowe koraliki ząbków. Dodając ostatnią kulkę przechodzimy przez dwa koraliki 11/0. 


 5. Bierzemy drugi kolor koralików 11/0 (u mnie turkusowe 12/0, jednak polecam użyć 11/0, gdyż będą lepiej przylegać) i przechodzimy dookoła naszej robótki między wystającymi koralikami poprzedniego rzędu, aż dojdziemy do ząbków. Przechodzimy igłą przez dwa koraliki pierwszego ząbka oraz kulkę 4 mm.  6. Wracamy do poprzedniego koloru i dodajemy po jednym koraliku 11/0 między kulki 4mm. 

 7. Teraz musimy przeprowadzić nitkę z powrotem do 1 kulki. Można zrobić to na dwa sposoby: albo przepleść nitkę dookoła pracy, albo po wyjściu z ostatniej kulki przejść przez koraliki ostatniego ząbka (tak jak na zdjęciu poniżej) następnie przejść przez koraliki koszyczka oplatającego kaboszon (przejść przez miejsce gdzie ząbek łączy się z koszyczkiem) następnie wyjść przez koraliki pierwszego ząbka (zobacz zdjęcie) po czym przewlec igłę przez pierwszą kulkę 4mm i koralik 11/0. 
 8. Nabieramy pięć koralików 11/0. Wbijamy się w koraliki miedzy drugą a trzecią kulką, a następnie przechodzimy przez kulkę i koralik. Te pięć koralików powinno otoczyć nam drugą kulkę. Tak samo dodajemy pięć koralików wokół czwartej kulki. 


 9. Po dodaniu koralików przechodzimy przez piątą kulkę, a następnie przez koraliki 11/0 dookoła kolczyka, aż dojdziemy do piątego koralika w drugim kolorze. Na igłę nawlekamy dwa koraliki pierwszego koloru (k1), koralik w drugim kolorze (k2), znów w pierwszym, następnie dodajemy bigiel i powtarzamy sekwencję k1-k2-2x k1. Igłę wbijamy symetrycznie po drugiej stronie kolczyka, a następnie przewlekamy ją aż wyjdziemy z pierwszej kulki. 10. Przechodzimy igłą przez cztery koraliki 11/0 następnie dodajemy 6 koralików, kroplę i kolejny koralik 11/0 (może być trochę większy, tak, żeby nie przeszedł przez dziurkę kropli). Wracamy igłą przez kroplę i jeden koralik 11.0. 


 11. Nabieramy 5 koralików 11/0 i wbijamy się w czwarty koralik z oplatających czwartą kulkę. Przechodzimy przez pozostałe koraliki i kulkę. 


 12. Teraz zostało nam już przejść przez koraliki, aż dojdziemy do zostawionego na samym początku ogonka z nitki. Zawiązujemy podwójny supełek, przechodzimy każdą nitką przez kilka koralików, następnie ją obcinamy.
 13. Robimy drugi kolczyk i cieszymy się własnoręcznie wykonaną biżuterią :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz