wtorek, 5 kwietnia 2016

A jednak się kręci... kołowrotek do nawlekania koralików

   Ostatnio w moim koralikowym warsztacie pojawił się Micro Spin-N-String do nawlekania koralików firmy Beadsmith. Wiele czytałam dobrego o tym urządzeniu, więc sama postanowiłam zainwestować w najmniejszą jego wersję. Opakowanie zawiera kołowrotek, składający się z dwóch elementów - podstawki i miseczki na koraliki oraz specjalnie zagiętej igły do nawlekania.


   Według instrukcji należy wsypać koraliki do miseczki, włożyć do niej nawleczoną igłę i zakręcić górną częścią urządzenia, a koraliki same wskoczą na igłę. Okazuje się, że nie jest to takie proste, chwilę zajęło mi znalezienie właściwego konta pod jakim powinna być ustawiona igła, aby koraliki swobodnie nabierały się na nitkę. Poza tym problematyczna jest sama igła dołączona do zestawu - ma bardzo małą dziurkę i trudno przewlec przez nią grubszą nitkę, jaką zwykle używa się do szydełkowania sznurów. Sama też jest dosyć  gruba, więc niektóre koraliki toho 11 blokują się na niej. Czytałam, że rozwiązaniem problemu jest zakup igły Big Eye Curved Needle, jednak ta nie chciała współgrać z moim kołowrotkiem, nie wskakiwało na nią więcej niż kilka koralików. Być może jest ona skuteczna przy większych kołowrotkach. Zauważyłam, że igła Big Eye jest znacznie bardziej zagięta niż ta dołączona do zestawu. Postanowiłam w ramach eksperymentu uciąć zbytnio zakręcony czubek igły Big Eye, uznałam, że niewiele stracę, jeśli ją zepsuję. Po skróceniu igła zaczęła perfekcyjnie nabierać koraliki. 
  Gdy nabrałam już wprawy, zaczęłam się zastanawiać czemu nie miałam tego urządzenia gdy nawlekałam sześć metrów koralików na lariat. Kołowrotek zdecydowanie przyspiesza pracę, szkoda tylko, że jeszcze nikt nie wymyślił takiego, który nawlekałby sekwencje.... ale do bezsekwencyjnych czy melanżowych sznurów jest niezastąpiony. 


   Wykorzystując cieniowany kordonek, transparentne koraliki Toho oraz kryształki bicone w rozmiarach 3 i 4 milimetry wyszydełkowałam naszyjnik i bransoletkę, na które koraliki nawlekłam w błyskawicznym tempie dzięki Micro Spin-N-String. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz